Пошук
  • VICTORY

Як вибрати кольори для бренду?

Кольори вашої торгової марки можуть розповісти про ваш бізнес більше, ніж ви можете собі уявити. Психологія кольору може допомогти вашому бізнесу встановити довіру та звичність, викликаючи правильні емоції. Не дивно, що найпопулярніші бренди у світі тісно пов’язані зі своїми логотипами. Їх кольори, як правило, відображають їх фірмовий стиль, навіть коли на них немає тексту.


Це пов’язано з силою кольорів та їх здатністю підвищувати впізнаваність торгової марки за допомогою бажаних реакцій, які вони можуть викликати. Дослідження показали, що колір товару впливає на 60-80% рішення покупця про покупку. Це означає, що правильний вибір кольору не тільки зміцнить асоціацію бренду, але і може вплинути на загальний обсяг продажів.


Як маркетологу корисно дослідити, як психологія кольорів може надіслати правильне повідомлення вашій цільовій аудиторії. Кольори вашого бренду повинні бути інтегровані на ваш веб-сайт, цільові сторінки, логотип, товар та будь-яке інше забезпечення, яке ви створюєте. Посилення брендингу збільшує вплив правильного використання кольорів, що впливає на ваш бізнес.
Аналіз 100 найкращих брендів у світі


Ми хотіли проаналізувати 100 найкращих світових брендів, визначених їх цінністю, і вивчити найпопулярніші способи використання кольорів.


Ось що ми знайшли.


Синій, здається, є переможним кольором, оскільки він присутній у 33% із 100 найкращих брендів. Червоний посідає друге місце, демонструючись у 29% брендів, а чорний або сірий - третій за популярністю вибір із 28%. Нарешті, 13% використовують жовтий або золотий.


Цікаво те, що 95% із 100 найкращих брендів використовують лише один або два кольори. Це можна пояснити як спробу зберегти послідовність, залишаючись простими в їх фірмовому стилі.


Більше того, текст не важливий для багатьох з цих брендів, оскільки лише 41% залучають його до своїх логотипів.


Це служить доказом того, що сильний логотип може зв’язати аудиторію, навіть не використовуючи текст для її доповнення. Насправді 9% брендів навіть не вказали назви логотипу своєї компанії на своєму логотипі, зробивши ще один крок далі завдяки простоті своїх логотипів.


Як люди реагують на кольори бренду?


Кожен колір викликає у людей різну реакцію. Кольори можна розділити на дві основні категорії: теплі та прохолодні. Теплі кольори, як правило, асоціюються з енергією, а прохолодні - зі спокоєм та захистом.


Але як кожен із наступних кольорів впливає на нас і що це означає для вашого бренду? Ось огляд того, що відрізняє кожен колір, і як ваш бренд може вибрати правильний їх поєднання.


Червоний


Червоний викликає пристрасний і вісцеральний відгук. Це колір, який збільшує пульс, пришвидшує дихання і, як правило, пов’язаний з енергією, хвилюванням та пристрастю. Це один із кольорів, який привертає увагу, хоча може бути і провокаційним та збудливим.


Колірний код: агресивний, енергійний, провокаційний, привертає увагу, пристрасний


Фіолетовий


Фіолетовий - це вишуканий, але загадковий колір. Він, як правило, використовується з продуктами вищого класу завдяки його асоціації з роялті та елегантністю. Таємничий елемент фіолетового також пов'язаний з духовністю, і він може внести магічний елемент у ваш фірмовий стиль.


Колірний код: роялті, вишуканість, ностальгія, таємничість, духовність


Синій

Синій - найпопулярніший вибір кольорів для провідних брендів. Вважається, що це полегшує людей, оскільки нагадує їм про небо та океан. Синій колір також асоціюється з довірою, безпекою та впевненістю, що є прекрасним поєднанням для брендів, яким потрібні ці елементи у своєму повідомленні.


Колірний код: надійний, надійний, безпечний, відповідальний, впевнений


Зелений

Зелений - це колір, який є синонімом спокою, безпеки та свіжості. Різноманітні відтінки можуть створити унікальну фірмову ідентичність вашої компанії. Зелений колір, як правило, асоціюється зі здоров’ям, а також почуттями спокою та спокою.


Колірний код: Багатство, здоров'я, престиж, безтурботність, щедрість, безпека


Жовтий

Жовтий - популярний вибір кольорів для брендів, які хочуть викликати почуття позитиву в своїй ідентичності. Його асоціація із сонцем у різних тінях викликає надію та оптимізм. Жовтий також виділяється серед інших кольорів, що робить ідентичність бренду жовтою креативною та привабливою.


Колірний код: позитив, світло, тепло, мотивація, творчість, щастя


Помаранчевий

Помаранчевий колір є ідеальним вибором кольорів для брендів, які хочуть поєднати оптимізм і яскравість жовтого, а також пристрасть і енергію червоного. Це креативний та життєрадісний колір, який викликає дружні та авантюрні відчуття.


Колірний код: життєвий, веселий, грайливий, буйний, вихідний


Коричневий


Коричневий являє собою земну простоту, і його зазвичай воліють відображати стабільність і силу. Він заспокоює своєю простотою і віддає перевагу брендам, які хочуть бути класичними та надійними, не переходячи до сміливих кроків. Коричневий асоціюється із землею і може також нагадувати людям про бруд, тому його потрібно обережно використовувати, особливо якщо він виділяється як основний колір для бренду.


Колірний код: земний, природний, спрощений, довговічний, втішний


Чорний


Чорний - ще один популярний варіант кольорів для брендів, і він, як правило, є одним з найбільш класичних варіантів. Це і класично, і вишукано, і це може виділити ідентичність бренду. Здається, ідеально працює з розкішними продуктами, поєднуючи класичні та потужні елементи. Чорний - це один із кольорів, який можна поєднувати з іншими, щоб додати сильніших емоцій, не втрачаючи класичної привабливості.


Колірний код: Престиж, цінність, позачасовість, вишуканість, потужність


Білий


Білий колір означає простоту, чистоту, а також чистоту. Ці три роблять його надзвичайно популярним у галузі охорони здоров’я, у клінінговому бізнесі, а також у бізнесі, пов’язаному з дітьми. Білий також може викликати почуття довіри, дотримуючись чистоти та простоти.


Колірний код: чистий, благородний, чистий, м’який